ГЛАСЪТ НА КАЗАНЛЪК

Споделете ме

Стоян Петров - Елис Табакова се класираха за шампионата в Тимишоара

roziГЛАСЪТ НА КАЗАНЛЪК

Клубът по спортни танци "Роза" с треньор Петър Радев при ОДК "Св. Иван Рилски" участва с четири танцови двойки в провелия се на 23. юни в Несебър Държавен турнир по спортни танци и турнир за Купа „Несебър“.

В Клас 15D Никола Христов и Катрин Петрова заеха второ място, а Стелиан Владев и Милана Бездичка играха на полуфинал. В Клас 18В+В латина Пламен Божев и Йоана Велева станаха четвърти, а в турнира за Купа "Несебър" заеха шесто място при състезателите над 19 години - латина. В Клас 18А+А - стандарт, Стоян Петров и Елис Табакова се класираха втори, а в турнира за Купа "Несебър" отново се окичиха със сребърни медали.

На 24. юни във Варна се проведе Държавен турнир по спортни танци и Купа "Кристал", в които КСТ "Роза" участва с две танцови двойки. В Клас 15D Стелиан Владев и Милана Бездичка станаха първи, а в Клас 18А+А Стоян Петров и Елис Табакова също се класираха на първо място и се окичиха със златни медали. В турнира за Купа "Кристал" отново двойката Стоян Петров и Елис Табакова заеха първото място при състезателите над 19 години - стандартни танци.

Голям успех постигна двойката Стоян Петров - Елис Табакова и на провелия се на 30. юни Шампионат на България I ранг в Панагюрище. Те станаха вицешампиони при състезателите до 21 години - стандарт и донесоха среброто в Казанлък. Този успех им дава право да участват на Световното първенство по спортни танци, което ще се проведе през месец октомври в Тимишоара, Румъния.