Гласът на България

Национален новинарски портал

ГЛАСЪТ НА КАЗАНЛЪК

Споделете ме

Петранка Драганова е в основата на успеха в международното състезание за учители

petrГЛАСЪТ НА КАЗАНЛЪК

Купа и медал за второ място в отборното състезание по шахмат – жени от 14-ата Международна спартакиада на учителите спечелиха казанлъшките участнички. Състезанието се проведе от 3. до 8. юли в к.к.“Албена“.

Петранка Драганова, преподавател в ОДК „Свети Иван Рилски”, треньор на децата от Шахматен клуб „Казанлък 21“ участва заедно с обещаващия млад шахматист Красимира Йовкова. Измежду състезателки от 6 български общини Казанлък оглавява класирането, а в надпреварата с още 3 чуждестранни отбора нашите стигнаха до един сребърен медал в индивидуалното класиране, три сребърни - в отборното и купа. „Доволна съм от класирането. Играхме всеотдайно в осем кръга и стигнахме до почетната стълбичка“, сподели Петранка Драганова, майстор на спорта и световен шампион за аматьори. Спартакиадата тази година предложи надпревара на учителите в общо 10 спортни дисциплини и успехът в шаха дава сериозна мотивация догодина Община Казанлък да засили участието си и в другите спортове.